Foto a poetika

                   

Pokusím se navázat na minulost a budoucnost tím, že budu žít přítomností

Trvalo mi téměř 57 let a hromadu přešlapů, velkej koš špatných rozhodnutí, rozsypaný manželství, pár nepodařených vztahů a milostných epizod, několik i nenaplněných, než mi to docvaklo. Život je vlastně neuvěřitelná PRČA.

Život je totiž otázka volby. Řečeno jinak „PROŽIJETE TAKOVÝ OSUD JAKÝ SI SAMI ZVOLÍTE“ Vím, že mne spousta lidí pošle do průhonic, ale člověk, i když tomu lidé nevěří, má ve své moci ovlivňovat svůj osud.
Má totiž svobodnou vůli vybrat si jakým směrem se jeho život bude ubírat. „Vždycky“ má možnost volby a vždycky si za svoje průsery může jen on sám a nikdo jiný. Osočování kohokoli a čehokoli ze svých průserů je jen a jen nejapná výmluva.

Je to vlastně stejné, jako když někomu dáte recept na zlepšení a zkvalitnění jeho života a on vám na to řekne „JÁ NEMÁM ČAS“. Jestli někdo nemá čas na sebe, tak na co už proboha ten čas proje..l. 🙂
Jako děti moc možností ovlivnit to, jak nás okolí formuje nemáme. Musíme se naučit spoustu věcí, jenže s těma důležitýma nám do hlavy nacpou asi milion tun neskutečnýho balastu, kterýho je nejlépe v průběhu života zbavit, protože nám život neskutečně komplikuje a někdy i znemožňuje. Kolik z nás to vzdalo a ukončili to vlastní rukou?

Já vám chci jen sdělit, že jsem prošel katarzí, která v konečném důsledku, i když su vlastně na začátku cesty, která je zároveň i cíl, neuvěřitelným způsobem změnila můj život.
Jestli budu ještě někdy vytvářet nějaké písemnosti, tak určitě nebudou depresivní. Mám totiž na výběr:

mohu si zvolt zda budu svůj život dále naplňovat strachem a nebo láskou. Já si vybral lásku.

Přeji vám totéž. 🙂 a budu vás v tom, pokud budete chtít, podporovat, protože tím jak měníme své vyžší já měníme i svůj svět. 🙂